II. D/2 PAS

Třídní učitel: Mgr. Margoldová Pavla
Asistent pedagoga: Monika Šmídová
Spadá pod: PrŠ Dvouletá 2023/2024

Mladí geologové II.

13.5.2024

Dnešní výpravou jsme navázali na minulou geologickou návštěvu geologické expozice v Jihomoravském muzeu ve Znojmě. Tentokrát jsme se v expozici nerostů a minerálů zdrželi jen chvíli. Velkou část výpravy jsme strávili venku a poznávali jsme horniny ve venkovním prostředí, používali jsme geologické kladívko a povídali si o "kamenech". Zahlédli jsme i ještěrku zelenou.Pozvánka na Školní akademii 2024
Vycházka s mapou Znojma

6.5 2024

V rámci hodiny přírodovědy jsme se vydali na poznávací vycházku. Nejprve jsme si na mapě ukázali orientační body města Znojma, poté jsme si je vyznačili na mapě. Jednotlivé body jsme během procházky navštívili a řekli jsme si něco o historii a významu těchto bodů. Nejvíce nás zaujal kostel sv. Mikuláše a Znojemský pivovar. 
Den Země

29.4.-30.4. 2024

Naše třída se zúčastnila dvoudenního projektu - Den Země, prošli jsme deseti stanovišti, kde na nás čekaly různorodé úkoly a zážitky. Hlavním symbolem byla želva, želví tématika nás provázela celou stezkou- hledali jsme želví vajíčka, čistili oceán od odpadků a na posledním stanovišti jsme za splnění úkolů dostali odměny.  
Geologická expozice, mladí geologové I.

17.4.2024

V rámci přírodovědy jsme navštívili v Jihomoravském muzeu ve Znojmě, geologickou výstavu. Nejprve jsme si prohlédli geologický "kufřík", kde byly uloženy pomůcky pro mladé geology. Dále jsme plnili zadané úkoly a hledali např. žraločí zub, který byl nalezen vědci v oblasti Dobelic -  Vémyslic. To je důkaz, že v prehistorických dobách bylo i na našem území moře.

 Projekt: Masová a síťová média

10.4. 2024
V rámci projektu Masová a síťová media, jsme vytvořili reklamní plakát. Žáci pracovali v programech na tvorbu plakátů, vybírali vhodné slogany a fotografie. Besedovali jsme společně o nebezpečí reklam.Divadelní představení: Poslední trik Georgese Méliése


Dne 3.4. 2024 jsme navštívili divadelní představení, které nás zavedlo do Francie. Kouzelník Georgese celý svůj život kouzlil. Nepřestal předvádět triky ani v nemocnici. 

Svými kouzly rozveseloval i zlobil svoji ošetřovatelku.  Svým přístupem ke světu se stal vlastně nesmrtelným, neboť jeho kouzla se dostala na filmová plátna. 


Velikonoční tvoření

na naší škole se dne 23.3.2023 koná Výprava za Velikonocemi, na tuto školní akci jsme vyrobili velikonoční slepičky.Palačinkové hody

Dne 19.3.2024 jsme v rámci předmětu přípravy pokrmů připravili OVOCNÉ PALAČINKY. Nejprve jsme šli nakoupit veškeré ingredience, vyšlehali těsto a usmažili palačinky. Aby nám pokrm lahodil i oku, ozdobili jsme si palačinky ovocem. Dobrou chuť....Mikroskopování rybí ploutve

Dne 28.2.2024 jsme v rámci přírodovědy mikroskopovali rybí ploutev, navázali jsme tak na ekosystém rybník a uvědomili si, jak vlastně vypadá rybí ploutev pod mikroskopem. Viděli jsme nevětvené paprsky v ocasní části ploutve a svalová vlákna. Děkujeme naší paní asistence za poskytnutí materiálu k mikroskopování.Národní park přichází do škol

Dne 28.2.2024 do naší školy přijela paní Svatava Holubová, která nám interaktivní formou přiblížila NP Podyjí. Vysvětlili jsme si symbol NP Podyjí, zařazovali živočichy do rozličných biotopů. Uvědomili si,  že každý živočich i rostlina má své místo  a funkci v přírodě. Na závěr jsme vymýšleli zástupce živočichů na počáteční písmena našich jmen. Byla to zábava!!!!  
Škrabošková zábava

Dne 27.2.2024 se naše třída zúčastnila Škraboškové zábavy, jak už název napovídá, vstupenkou na zábavu byla vlastnoručně vyrobená škraboška. Tancovalo se, soutěžilo se a vládla dobrá nálada.

Zimní spáči v muzeu

9. 1. 2024 jsme si naplánovali první letošní akci a tou byla návštěva muzea. Zvolili jsme si tentokrát edukační program s názvem ,,Zimní spáči". Mohli jsme si prohlédnout zvířata, která žijí v našem NP Podyjí a dozvěděli jsme se, která zvířátka v zimě ulehají k zimnímu spánku, kteří ptáci odlétají do teplých krajin a která zvířata zůstávají vzhůru a jaké úsilí musí vynaložit, aby našla potravu a přečkala tak dlouhou zimu. Nakonec jsme měli možnost vyrobit si sádrový odlitek liščí stopy, který jsme si každý odnesli sebou jako suvenýr.Předvánoční vycházka

Do Vánoc zbývají právě tři dny a abychom si to čekání zpříjemnili, vyšli jsme si na Vánoční vycházku do centra města. Nasáli jsme vánoční atmosféru. Dali jsme si dobrý čaj, punč,  pochutnali si na langoších a palačince. Nezapomněli jsme si ani zazvonit na náměstí a samozřejmě si něco pěkného přát. 


Vánoční besídka

Dnes 21. 12. 2023 jsme si šli užít vánoční besídku na naší škole. Zpívali jsme české koledy a povídali jsme si o vánočních tradicích. 


Anetka slaví narozeniny!

15. 12. 2023 měla naše Anetka 21. narozeniny a my jí všichni vystrojili třídní oslavu. Nechybělo dětské šampáňo a něco dobrého k tomu. Přejeme Anetce jen to nejlepší, hlavně zdraví, štěstí a ať je stále tak šťastná a usměvavá. :)


Zábavné počítání

V listopadu 2023 se na tři týdny stala součástí naší třídy praktikantka Klára. Přichystala si pro naše děti mimo jiné i zábavnou matematickou hru ,,Král matematiky", kdy žáci dostali pracovní listy, úměrně každému z nich na míru. Po splnění všech úkolů, příkladů a slovních úloh se všichni stali ,,králi matematiky" a byli odměněni medailí a sladkou odměnou. Všichni jsme si společně moc užili tuto zábavnou formu učení i všechny další dny, které jsme tu spolu strávili v naší rodinné atmosféře.


Tonda Obal 

Dne 22.11.2023 naši školu navštívil terénní edukační program – Tonda Obal na cestách.  Žáci si zopakovali, jak správně třídit odpad také si uvědomili , že správné nakládání s odpady má velký význam pro přírodu a přispívá velkou měrou k ochraně našeho životního prostředí. Z praktických ukázek žáky nejvíce zaujal koloběh vytříděných plastových lahví. Na konci tohoto procesu byla mikina z PET – lahví. Třídit odpad má smysl!!   


Sběr pomerančové a citronové kůry

Také se zapojíme!!!!
Festival Setkání

7.11.2023

Naše třída se opět zúčastnila FESTIVALU SETKÁNÍ v Brně. Tentokrát jsme si připravili představení na ekologické téma: Okénko do NP Podyjí.

 Žáci se rázem stali průvodci v NP Podyjí a přestavili živočichy, kteří v parku žijí. Moc jsme si to užili.Návštěva muzea

1. 11. 2023 jsme se vydali do Jihomoravského muzea ve Znojmě. Navštívili jsme výstavu hub, kde jsme mohli spatřit různé druhy, jedlé i nejedlé, známější i méně známé a dokonce i cizokrajné druhy hub. Dokonce jsme měli možnost podívat se na stavbu hub i pod mikroskopem. Povídali jsme si o houbách, o jejich růstu a podmínkách pro život, jejich využití ale také o nebezpečí některých jedovatých druhů. Dozvěděli jsme se tak zase něco nového.


Exkurze ve vinohradu

20. října jsme se vydali na exkurzi do vinohradu v Sedlešovicích. Páni vinaři nám vysvětlili, jak se správně o keříky starat, co se s nimi děje v jednotlivých ročních obdobích a jak se vyrábí víno a ukázali jsme si, jak se zjišťuje cukernatost hroznů a poznávali jsme rozdíly mezi jednotlivými odrůdami. Po teorii jsme všichni dostali nůžky, rukavice a mohli jsme si sami vyzkoušet stříhání hroznů. Zanedlouho jsme naplnili všechny bedny. Po dokončené práci nás čekalo občerstvení v podobě teplého čaje a domácí buchty, které upekly naše paní učitelky. S plnými bříšky a pocitem dobře odvedené práce jsme se vydali zpět do školy.


Oslava narozenin

V říjnu jsme oslavili první letošní narozeniny. Náš Lukáš oslavil již 19 let a my mu přejeme všichni ze srdce jen to nejlepší, zdraví, štěstí a ať se mu splní všechna přání! Uvařili jsme si dobrou kávu a Lukáš přinesl výborný kakaový medovník. Poseděli jsme, pochutnali si a užili si narozeninový den v příjemné náladě. :)
Den bez aut 2023

Jedna z prvních akcí letošního školního roku, které jsme se tradičně zúčastnili, byl Den bez aut. Akce se konala v horním městském parku. Měli jsme možnost zasoutěžit si a vyhrát různé praktické dárky, jako třeba reflexní náramky. Vyzkoušeli jsme si jízdu na invalidním vozíku, poznávání dopravních značek a další aktivity. Neunikla nám také parádní bublinová show. 


Informace pro rodiče

Dne 15.5 2024 navštívíme divadelní představení Robinson Crusoe. Představení začíná v 8:30 h.Vážení rodiče, ve středu 15.5. 2024 bude zkrácené vyučování do 12:25 h. z důvodu konání Školní akademie.Vážení rodiče, v úterý dne 7.5.2024 bude zkrácené vyučování do 12:25 h., přeji Vám hezky prožitý volný den a opět se uvidíme dne 9.5. 2024 v 7:55 h. na budově HČ.


Vážení rodiče, ve dnech 29.4. - 30.4. 2024 bude zkrácené vyučování do 12:25 h. z důvodu konání DNE ZEMĚ.


Vážení rodiče, dne 3. 4. 2024 navštíví naše třída divadelní představení: Poslední trik Georgese Méliése.

 

Vážení rodiče, v týdnu od 2.4 do 5.4. 2024 se konají třídní schůzky.


Dne 21.3. 2024 jdeme do kina na dokument: Jeden svět.


Vážení rodiče, dne 27.11.2023 je vyhlášené ředitelské volno, uvidíme se ve škole v úterý 28.11.2023.Vážení rodiče v týdnu od 20.11.2023- 24.11.2023 se konají třídní schůzky. Dne 22.11.2023 se naše třída zúčastní ekologického vzdělávání na téma třídění odpadu - Tonda Obal