II. ZŠS

Třídní učitel: Mgr. Kuchaříková Martina
Asistent pedagoga: Jelínková Jitka
Spadá pod: ZŠS - Horní Česká 15 2021/2022

Poslední okamžiky školního roku 2021/2022

                                                                               

I poslední den školy jsme si užili spoustu legrace. Rozdali jsme si vysvědčení, pochvalné listy, dobrovolné úkoly na prázdniny a povyměňovali jsme si dárečky. Za sebe moc všem děkuji za květiny, čokoládu a za celý školní rok. Všem přeji krásné léto a těším se na Vás zase v září! 

                                                                       


Obrázky ke Dni otců

                                                                 


Projekt Kdo si hraje, nezlobí

V rámci projektu Kdo si hraje, nezlobí jsme si ke konci školního roku oprášili pravidla her, které máme ve třídě. Kromě toho jsme si zopakovali, proč je důležité být při hraní her féroví ke spoluhráčům, že při skupinových hrách musíme dodržovat pravidla i pořadí hráčů, a v neposlední řadě jsme si potrénovali čísla, počítání, pozornost a jemnou motoriku.


Školní výlet

                                                                 

9. června jsme se autobusem vydali na školní výlet do Ruční papírny Stará škola v Želeticích. Samotná cesta tam byla pro mnohé z nás velký zážitek. V papírně jsme se dozvěděli o historii a vývoji papíru, ale především jsme si vyzkoušeli, jak se takový papír vyrábí. Kromě toho jsme si také zkusili vyrazit do papíru obrázky sluníčka, a kdo chtěl, mohl si ve zdejší prodejně koupit nějaký pěkný dáreček pro rodiče. Tento vydařený výlet jsme zakončili pořádnou svačinou ve Znojmě.


Diskotéka na Horní České

                                                           


Sportovní den v Gránickém údolí

                                                                       

2. června jsme se zúčastnili úžasného sportovního dne v Gránickém údolí. Zasoutěžili jsme si jako jednotlivci i jako celá třída. Házeli jsme na cíl, skákali do dálky, skládali puzzle, stříleli hokejkou na bránu a běželi jsme přes překážkovou dráhu. Sportovní dopoledne jsme si velice užili, a poté, co jsme obešli všechna stanoviště, jsme dostali sladkou odměnu.

                                         


Práce na školní zahradě

                                                                             

     


Den otevřených dveří Policie ČR

                                                 

26. května jsme využili příležitosti nakouknout pod pokličku činnostem, které vykonává Policie ČR. Viděli jsme jízdu na policejních koních, výcvik policejního psa, policejní techniku a také zbraně.

 

                                                                       


Hlad je nejlepší kuchař

V rámci pracovní výchovy si chlapci uvařili pořádnou chlapskou svačinu - topinky ve vajíčku. 


Den bez úrazu

                                             

19. května jsme se zúčastnili Dne bez úrazu na Horním náměstí. Byli jsme svědky ukázky dopravní nehody, prošli jsme si jednotlivá stanoviště s úkoly, kde se nám věnovali policisté, hasiči i zdravotníci. Opakovali s námi pravidla silničního provozu, první pomoci, nechali nás nahlédnout do svých vozidel, a vždy nás odměnili drobným dárečkem. 

         


Poslední knihovna v letošním školní roce

17. května jsme se pro letošní školní rok rozloučili s knihovnou. Paní knihovnice si pro nás připravila řadu úkolů, rébusů a her. Děkujeme a těšíme se zase po prázdninách! 

                                                         


Procházka do Gránického údolí

12. května jsme se vydali na přírodovědně-sportovní vycházku do Gránického údolí. Kromě pozorování přírody kolem nás jsme náležitě prozkoumali všechna dřevěná zvířátka, zaskákali si do dálky, vyzkoušeli všechny prolézačky, zacvičili si, a dokonce přebrodili Gránický potok. Z fotek můžete vidět, že vycházka to byla skutečně náročná, proto jsme se odměnili pořádnou zmrzlinou.

                                                                           

       


Květen utekl jako voda

I v měsíci květnu jsme nelenili a pracovali o sto šest. Na pomoc jsme tu měli praktikantku Janču, která se s námi učila, chystala si pro nás zábavné úkoly, chodila s námi ven, a také s námi oslavila svoje narozeniny.

             

           

           

                                           


Příprava na čarodějnice

                                                                         


Dopoledne s ilustrátorem Adolfem Dudkem


V pondělí 25. dubna jsme se zúčastnili programu, který si pro nás připravil pan ilustrátor Dudek. S pomocí i dvou žáků od nás ze třídy vyprávěl a kresbou a obrázky doprovázel pohádky O třech prasátkách, O kohoutkovi a slepičce, O třech medvědech a O Sněhurce. Při jeho vystoupení jsme si užili spoustu zábavy. Ve třídě jsme si pak namalovali, co se nám na vystoupení nejvíce líbilo.

                                                                                 


Velikonoční dílničky

Škaredá středa u nás ve třídě zdaleka nebyla škaredá. S paní asistentkou jsme si upletli pomlázky, ozdobili jsme si je mašlemi, nazdobili jsme si velikonoční kraslice, vydekorovali si jarní osení, na které jsme si v předchozích dnech sami přinesli hlínu, zaseli ho a opečovávali, dokud nám nevyrostlo až do dnešní podoby. Na svačinku jsme si pochutnali na vajíčkové pomazánce, kterou jsme si ozdobili námi vypěstovanou řeřichou. Upletené pomlázky potom žáci museli otestovat, zda dostatečně pruží, a při té příležitosti si zopakovali velikonoční koledu. Za odměnu si samozřejmě každý vykoledoval vajíčko. Toto zábavné dopoledne jsme zakončili procházkou na Horní náměstí, kde jsme mimo jiného navštívili výstavu drobného zvířectva. 

                      

                                                                             

         

                                                                                                 


Jarní větrání

Venku pomalu začíná jaro a nás to táhne ven. Kromě pozorování probouzející se jarní přírody a nasávání vitamínu D si pobyt venku zpříjemňujeme malými občerstvovacími zastávkami v podobě pikniků, při kterých ochutnáváme ovoce, zeleninu, nebo naposledy třeba trdelník.


Návštěva knihovny

V úterý 12. dubna jsme spolu s našimi spolužáky z II.ZŠ navštívili Městskou knihovnu Znojmo. Povídali jsme si o blížících se svátcích jara - Velikonocích, plnili jsme tematické úkoly, zahráli si společně karty a samozřejmě si prohlédli krásné knihy.

 


Matematika

Občas se u ní pěkně zapotíme, a to včetně paní učitelky a paní asistentky. Přesto to s ní nevzdáváme a poctivě procvičujeme, upevňujeme a bojujeme.


Projekt Recyklohraní

I my jsme se zapojili do celoškolního projektu Recyklohraní. Zhlédli jsme naučná videa o třídění odpadu a recyklaci, získané informace jsme si zopakovali při plnění různých aktivit, pracovních listů, a v neposlední řadě jsme si pověděli, co všechno můžeme opakovaně použít, ať už doma nebo ve škole. 

     

     

                                                                                                           


II.ZŠS hledá talent

                                                         

Dne 5. dubna jsme si ve třídě uspořádali soutěž nazvanou II.ZŠS hledá talent. Žáci předvedli fantastická taneční, pěvecká i znakovací čísla a prostřednictvím hlasovacích lístků si sami zvolili, kdo podle nich podal nejlepší výkon. Všichni žáci získali za odměnu drobné ceny, medaile a diplomy, hlavní vítěz Alex navíc ještě pohár. 

                   


Jarní tvoření

                                                                                   

   


Karneval

21. března jsme si spolu se spolužáky z I.ZŠS uspořádali karneval v maskách. Sešly se nám tu princezny, králíčci, karkulka, sob, pejsek, zombie, kostlivec, policista, pirátky, školačka a včelka. Kromě promenády a diskotéky jsme si zasoutěžili, občerstvili se a užili si spoustu legrace.

                                                                                     


Setí řeřichy

V prvouce jsme si s panem učitelem Březinou zaseli semínka řeřichy. Každý den pozorujeme, jestli mají dostatek vody a zda už začínají klíčit. Místo květináčků jsme "zrecyklovali" krabičky od žervé sýrů. 

                                               


Povídáme si...

Ani nám se nevyhnulo téma, které poslední měsíc hýbe světem - Ukrajina. Modro-žluté vlajky vlají na každém kroku, pořádají se dobročinné sbírky, v televizi byl vystřídán covid slovem válka. Povídali jsme si o tom, co se ve světě a kolem nás děje, jak je důležité udržovat kamarádské vztahy, být na sebe navzájem hodní a pomáhat si. Nakonec jsme si vyrobili holubičky míru, které nám zdobí okna.

                                                                 


Masopust

Masopustní veselí jsme rozhodně nepodcenili. Kromě obrázků s masopustní tematikou jsme si také usmažili tradiční masopustní koblížky. Byly tak dobré, že si je určitě znovu připravíme ještě dříve než za rok.

                           


Škola hrou

Učení nemusí být vždycky jenom mučení. Ve II.ZŠS si i učení umíme zpestřit tak, aby nás bavilo.

                                                                                         

                                                                                         

                                                                                         


Valentýnské tvořeníKuchařka a kuchtíci z II.ZŠS

Snad každý ví, že nejlépe chutná to, co si sami ukuchtíme. A protože nás vaření, pečení a hlavně ochutnávání všechny moc baví, upekli jsme si výborné čokoládové muffiny, ke kterým jsme si připravili kakao. To vám byla svačinka!

                                                                                                                                                                    


Jak málo stačí k radosti

Marek s Alexem si v hodině pracovní a výtvarné výchovy vyrobili káču z tvrdého papíru a dvoukoruny. Činnost, která jim zabrala jen chvíli, nás potom bavila ještě několik dní. Čí káča se vydrží déle točit a jak nejdéle se může točit chlapci měřili pomocí stopek.


Ohlédnutí za předáváním výpisů z vysvědčení

Uteklo to jako voda, a máme za sebou první pololetí školního roku 2021/2022. Rozdali jsme si výpisy z vysvědčení, obrázkové pochvaly i něco dobrého na zub za odměnu, jak jsme v prvním pololetí pracovali.

  

Informace pro rodiče

  • 9. 9. 2022 máme ředitelské volno z důvodu konání Znojemského historického vinobraní.

  • 8. 9. 2022 budou od 15.00 probíhat třídní schůzky.

  • Od 1. 9. do 8. 9. 2022 končí vyučování pro všechny žáky v 11.30, vyučování dle rozvrhu hodin začne v pondělí 12. 9.

Galerie třídy