I. B/1

Třídní učitel: Mgr. Fišerová Ivana
Asistent pedagoga: Buchtelová Ladislava
Spadá pod: PrŠ Jednoletá 2022/2023

Závěrečná ústní zkouška


Závěrečná praktická zkouška


Poslední letošní edukační program na hradě - 7 klíčů pro princeznu


Výlet do Dobšic, kde jsme navštívili sokolnickou chatuNávštěva hasičského sboru ve Znojmě


Návštěva Městského úřadu Znojmo a setkání s paní starostkou


Naše společná vycházka se slečnou praktikantkou Žanetkou
Vystoupení ilustrátora Adolfa Dudka

Naše společné vaření
Školní akademie ....předvedli jsme tanec princezen
Poslední letošní divadlo....moc jsme si ho užili .....Princezna ze mlejnaEdukační program na hradě - Ze starých pověstí českýchEdukační program v muzeu - Budiš světlo
Návštěva divadla a fotografování s herci


Edukační program v Domě dětí - Meandry řeky Dyje
Výlet do Dukovan a k Dalešické přehradě.Tvořivé Velikonoce. Další edukační program ,ze kterého jsme si odnesli i velikonoční ozdobu.Edukační program v muzeu - Prokop Diviš a jeho vynálezyNavštívili jsme zase muzeum a prohlédli si výstavu o kulinářském dědictví. A také jsme se dozvěděli, jak vařily naše praprababičky.V hodinách vaření si vždy uvaříme něco dobrého. Tentokrát to byla pizza se sýrem.Edukační program v muzeu - Zimní spáčiEdukační program v Domu umění - finanční gramotnostNavštívili jsme dětskou knihovnu, kde jsme si povídali o literárních žánrech. A pak jsme si vybírali knihy, které jsme si pak půjčili domů.Naše obrázky, které jsme vyráběli v hodinách pracovního vyučování (leden 2023)

Den sociálních služeb.....moc se nám program, který byl na náměstí , líbil .


Den bez aut  -  zúčastnili jsme se i aktivně a den jsme si užili.


Návštěva podzimně vyzdobeného Mikulášského kostela.


Výlet do Mašovic, kde se konala soutěž v orbě . Anetka si vyzkoušela práci traktoristy i kováře.Naše třída využila krásného podzimního dne a udělala si posezení u Rotundy. Vzali jsme si s sebou něco dobrého na svačinu, kterou jsme si den před tím upekli v hodině vaření. Podával se závin jak nasladko, tak i naslano.

Vydařená podzimní exkurze do Sedlešovic . Pěšky jsme došli do jednoho z vinohradů v okolí Sedlešovic, kde jsme si poslechli plno zajímavostí o práci ve vinohradu .A pak jsme si mohli vyzkoušet sami na vlastní kůži stříhání hroznů. Všem se tato práce moc líbila.Hodina matematiky


A hodina vaření....měli jsme chuť na pomazánky


Využili jsme posledních slunečných dnů a udělali jsme si krásnou vycházku.


Naše první návštěva knihovny. Už víme, jaká je každodenní práce paní knihovnice. Byli jsme se podívat i do skladu a někteří  i razítkovali knížky. Moc se nám zde líbilo.Naše letošní první návštěva divadla......Dášenka čili život štěněte....moc jsme se nasmáli a pobavili


11.11. jsme se byli podívat na Masarykovo náměstí ,kde jsme potkali Martina na bílém koni.Navštívili jsme edukační program v Domě umění, který se jmenoval Krajinou ne/známou. Děti si sami namalovali svoji krajinomalbu.


Projekt Mezinárodní nekuřácký den jsme zařadili do několika předmětů....například do občanské výchovy nebo do matematiky. Pustili jsme si prezentaci a hodně jsme si o škodlivosti kouření povídali.


Den otevřených dveří ..... děti si to moc užily


Pečeme vánoční cukroví


Naše vycházka k Rotundě.....byl krásný sluníčkový den a my se naladili na Advent


V hodinách vaření jsme si uvařili guláš a kuřecí s jasmínovou rýží ...... moc jsme si pochutnali


Edukační program Tvořivé Vánoce....vyrobili jsme si vlastní perníkové kořeníFocení u stromečku


V pondělí se za námi přišli podívat čerti s andělem a čertem


Naše předvánoční návštěva kina ..... pohádka Mimoni Já padouch 2 se nám moc líbilaNávštěva knihovny .... tentokrát povídání o hudebních nástrojích


Užíváme si předvánoční atmosféru
Vánoční zpívání


Naše lednová návštěva muzea. Shlédli jsme dokument o životě pravěkých lidí a pak jsme si prohlédli výstavu.


Informace pro rodiče


Od 13.3. do 17.3 2023 mají děti jarní prázdniny


V pátek 3.2. mají děti pololetní prázdniny. Do školy jdou zase až v pondělí.

Ve čtvrtek 19.1.2023 proběhnou od 15:00 hodin třídní schůzky rodičů.

Od 26.10. do 28.10. mají děti prázdniny. Do školy se zase vrátí 31.10.


Dne 17.11.2022 mají děti volno (státní svátek) a v pátek přijdou opět do školy. Budeme se na ně těšit.


Dne 23.11.2022 se koná u nás ve škole Den otevřených dveří spojený s prodejem vánočních výrobků, které vyráběly naše děti. Přijďte se podívat, budeme se těšit.

Galerie třídy