II. ZŠS

Třídní učitel: Mgr. Kuchaříková Martina
Asistent pedagoga: Jelínková Jitka
Spadá pod: ZŠS - Horní Česká 15 2022/2023

Tři králové

                                             

Ve čtvrtek 5. ledna jsme si společně přečetli příběh o třech králích, vyrobili jsme si je a doslova je prozkoumali skrz na skrz. V pátek 6. ledna nás potom přišli osobně navštívit, přispěli jsme jim na dobročinnou sbírku a oni nám za to zazpívali písničku. 


Kdo mi to tu loupe perníček?

                                                                         

Vánoce jsou za námi, a proto jsme se s chutí pustili do snězení naší vánoční dekorace.

                                                                                       


Třídní vánoční besídka

Na vánoční besídku se vždycky moc těšíme. Letos jsme si ji však kvůli řádícím nemocem nemohli užít v plném složení. V pondělí 19. prosince jsme si připravili pomazánky na jednohubky, protože v úterý jsme měli nabitý program - knihovnu a vánoční koncert. Ve středu 21. prosince pak proběhla samotná besídka se třemi žáky. Nejprve jsme si přichystali pohoštění, jednohubky a cukroví, které žáci upekli, následně jsme si povídali, promítali si společné fotografie na interaktivní tabuli, pustili si videa z loňské třídní soutěže talentů, a nakonec jsme si rozdali dárečky. V závěru besídky se nám ve třídě objevili další marodi. Proto jsme byli všichni rádi, že vánoční prázdniny jsou již na dohled. 

                                                           


Návštěva knihovny a vánoční koncert

20. prosince jsme se spolu s našimi spolužáky z VIII.ZŠS vydali na poslední návštěvu knihovny v tomto kalendářním roce. S paní knihovnicí jsme si povídali o adventním čase, o tradicích a zvycích, které se k Vánocům pojí, zazpívali jsme si vánoční koledy a nakonec si i zatančili. Po návratu do školy nás čekal ještě vánoční koncert
v tělocvičně, který nás krásně naplnil vánoční atmosférou.

 


Výroba dárků pro rodiče

                                                       


Kolik stromečků je hodně stromečků?

                                                                           

My v II.ZŠS milujeme Vánoce.  Vánoční koledy žáci zpívají prakticky celý rok. O to šťastnější jsme, když se Vánoce skutečně přiblíží a my se na ně můžeme začít náležitě připravovat. 

                           


Perník, kam se podíváš


Abychom si zasloužili dárky od Ježíška...

...musíme být na sebe navzájem nejen hodní, ale také se snažit ve škole a pomáhat si. Proto kromě samostatné práce trénujeme i práci ve dvojicích a ve skupině. A protože si pomáháme rádi, je to vždycky velká radost i zábava.


Příprava na Vánoce

Vánoce jsou tady cobydup, a to znamená jediné. Musíme se na ně pořádně připravit. A co patří k jedné z nejvýznamnějších tradic vážících se k Vánocům? No přece pečení cukroví! My jsme si upekli linecké a perníčky. 

       

                                                                       


Návštěva Mikuláše

5. prosince k nám zavítal Mikuláš v doprovodu andělů a čertů. Společně jsme mu řekli a vyznakovali básničku, slíbili jsme, že do příštího roku budeme ještě hodnější, než dosud, a za odměnu jsme od něj dostali sladkou nadílku. 

                                                           

8. prosince nás naši kamarádi z VIII.ZŠS pozvali, abychom s nimi prožili čertovské dopoledne. Čertice Brundibára spolu s Mikulášem si zde pro nás připravili velkou spoustu soutěží a aktivit. Nejprve jsme po třídě hledali ukryté čertíky, závodili jsme ve stavění nejvyššího čertovského komínu, házeli jsme "bramborou" do koše, podlézali jsme čertovský řetěz, tunelem jsme se pokoušeli dostat do pekla, a na závěr jsme si zatančili čertovský tanec. 

Třešničkou celého dopoledne byl samotný příchod Mikuláše, který vyzdvihl, v čem jsou jednotliví žáci šikovní, ale zároveň přesně věděl, v čem by se měli do příštího roku zlepšit. Dostali jsme od něj každý Hlášení z pekla, abychom na naše prohřešky přes rok nezapomněli a mohli jsme na nich společně pracovat, a také jsme od něj dostali sladkou odměnu. Užili jsme si spoustu legrace, blíže se seznámili s našimi spolužáky z vedlejší třídy, a moc se těšíme na další společnou akci. 


S kamarády je nám hej

S našimi kamarády z I.A se rádi navštěvujeme. Naposledy jsme si užili společně tělocvik a hudební výchovu.

                                                 


Umíte pantomimu? A můžeme to vidět?

                                                                   


Do knihovny chodíme rádi

V letošním školním roce jsme již podruhé navštívili knihovnu. Tentokrát jsme si s našimi spolužáky z I.A spolu s paní knihovnicí povídali o lesních zvířatech. 

                                                                   


Svatý Martin mezi námi

                                                                     

Sníh nám svatý Martin sice nepřinesl, ale jeho svátek jsme si v naší třídě opravdu užili. Povyprávěli jsme si legendu o sv. Martinovi a žebrákovi, společně jsme si o něm vyluštili křížovku a splnili úkoly, vysvětlili jsme si pranostiky, které se k Martinovi váží, ale především jsme si zasoutěžili. Disciplíny byly celkem 4. V první jsme nosili "husí vejce" na polévkové lžíci, při druhé jsme si otestovali naši zručnost při stříhání, ve třetí jsme skládali rozstříhaný obrázek na rychlost a čtvrtou disciplínou byl husí závod. Nezapomněli jsme ani na tvoření. V pracovní a výtvarné výchově jsme tvořili svaté Martiny, svatomartinské husy i Martinovy bílé koně.

                 

                               


Letos poprvé v divadle

Ve čtvrtek 10. listopadu jsme navštívili v letošním školním roce poprvé divadlo. Na programu bylo představení Dášeňka čili život štěněte.

                                                                           


Strašidelná stezka

9. listopadu jsme se zúčastnili strašidelné stezky. Nejprve jsme splnili úkoly, díky kterým jsme doplnili do příběhu chybějící slova. Následně jsme si přečetli příběh o vojáku Andréovi. V jeho stopách jsme se vydali do sklepení pro čokoládové dukáty, které hlídal hodný duch. Jistě nám přinesou štěstí.


Komu se nelení, tomu pizza třídou zavoní


Škola hrou

Aby nás to spolu ve škole co nejvíc bavilo, a zároveň jsme se posouvali stále dopředu, vymýšlíme neustále nové činnosti a aktivity na procvičování a upevňování vědomostí.

           


Mimoni a jiné příšery v naší třídě

                                                                               


Podzimní skřítci

Užíváme si poslední krásné podzimní dny v parku. V pracovní a výtvarné výchově jsme si vyrobili skřítky podzimníčky. Zadání bylo dívat se kolem sebe a sbírat všechno, co nám přijde zajímavé, co se nám líbí.

         


Halloween s VIII.ZŠS

                                                           

24. října nás naši spolužáci z vedlejší třídy pozvali, abychom si s nimi užili halloweenský program, který si pro ně připravily paní učitelka Dočekalová s paní asistentkou Pokornou. Společně jsme si zatančili jako kostlivci, zahráli si hry na přesnost, potrénovali rovnováhu, zrakovou percepci, ale také hmat při hledání bonbónů v tajemné krabici. Zasoutěžili jsme si a někteří si nafoukli svůj úplně první balónek v životě. Moc děkujeme za pozvání, byla to s vámi velká legrace!

       


Lidé jedné planety

                                               

V rámci projektu Lidé jedné planety jsme si v pondělí 17. října povídali o lidech. Konkrétně o různých národech, kulturách, o tom, co mají všichni lidé společného, v čem se liší, jaké mají různé kultury zvyky a tradice, jak se oblékají, co jedí, a jak by se k sobě měli lidé navzájem chovat. Kromě povídání jsme vypracovali pracovní listy, hráli si s mapou, vybarvili si obrázky a v neposlední řadě jsme si na toto téma zasoutěžili. Podzimní větrání


Peče celá II.ZŠS

Ve II.ZŠS jsme velcí mlsouni. A abychom mohli zaslouženě mlsat, musíme si nejprve uvařit - v tomto případě tedy upéct. V pracovní výchově se proto učíme zpracovávat nejrůznější potraviny, vařit, péct, zdobit, ale samozřejmě také dodržovat bezpečnostní a hygienická pravidla, uklízet po sobě pracovní místo a umývat/utírat nádobí. Naposledy jsme pekli bábovky - mramorovou + skořicovou, a také jablečné štrůdly.


Svatý Václav

V rámci řečové výchovy jsme si povídali o svatém Václavovi. Kdo to byl, jaký měl život, jak zemřel, a především proč je pro náš stát natolik významný, že na výročí jeho úmrtí - 28. září - máme státní svátek a nemusíme do školy.

                                                                     


Konečně v plné sestavě

Od začátku školního roku jsme se v plné sestavě moc nesešli. V průběhu roku si rádi prohlížíme naše fotky, a abychom si na konci roku mohli porovnat, jak jsme od září vyrostli, museli jsme si udělat společnou fotku. Co myslíte, kdo přeroste jako první paní učitelku? 

                                                                                       


Podzimní tvoření

                                                                           


Dýňohraní

11. a 12. října jsme ve třídě vyráběli strašáky z dýní. Dýně nám přinesla paní asistentka Pokorná z vedlejší třídy a se samotnou výrobou nám pomáhala slečna praktikantka. Jak se nám podařili posuďte sami.


Hrátky s hmotou

       


Letošní první návštěva knihovny

22. září jsme s našimi spolužáky z VIII.ZŠS navštívili Městskou knihovnu Znojmo. Zopakovali jsme si pohádku O perníkové chaloupce, taky abecedu a zahráli si hry.

                                                           


Den bez aut

V pátek 16. září jsme se v doprovodu p. uč. Březiny zúčastnili Dne bez aut v Horním parku. Zopakovali jsme si tam pravidla silničního provozu, zhlédli ukázku první pomoci, ale také exhibici biketrialu. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli jízdu na invalidním vozíku, a to rovnou přes překážkovou dráhu, i jízdu na šlapacích motokárách. Děkujeme organizátorům za skvělou akci, ale také naší báječné paní asistentce Jelínkové, která s námi šla do všech atrakcí naplno. A pokud se chcete podívat na video z celé akce, na kterém jsme se objevili také my, tak TADY JE ODKAZ.

                                                   


Hola, hola, škola volá!

Dva měsíce prázdnin utekly jako voda a my jsme se 1. září 2022 sešli ve stejném složení zase ve škole. Už jsme prozkoumali okolí školy, zda se za ty dva měsíce něco změnilo, užili si sluníčka, v parku jsme si zahráli na klučičí kapelu, a užili si plno legrace na našem krásném novém školním dvoře. A teď rychle do lavic, abychom se naučili něco nového. 


Informace pro rodiče

20. 12. 2022 - návštěva knihovny, zpívání vánočních koled

21. 12. 2022 - třídní vánoční besídka

23. 12. 2022 - 2. 1. 2023 – vánoční prázdniny

3. 1. 2023 – zahájení výuky po prázdninách

31. 1. 2023 – vydání vysvědčení za 1. pololetí

Galerie třídy